RESULTS

Run of Kutch 2017, IV Edition

February 10-11, 2017

25Kms
Family Name Name Sex Nationality Bib Number Team Ranking Time
Eglite Ieva Female Latvian 2501 DNS 0:00:00
Patel Nikita Female Indian 2504 DNS 0:00:00
Mehta Kalindi Female Indian 2507 DNS 0:00:00
Sanjeev Verma Aakriti Female Indian 2519 1 2:25:00
Maddolkar Madhura Female India 2517 2 4:30:00
Sonani Jayam Male Indian 2502 DNS 0:00:00
Sonani Agastya Male Indian 2503 DNS 0:00:00
Mody Hitendra Male Indian 2513 DNS 0:00:00
Lekhadia Jasmin Male Indian 2514 DNS 0:00:00
Mody Nitesh Male Indian 2515 DNS 0:00:00
Gohil Nirmalsinh Male Indian 2516 DNS 0:00:00
Adamczak Michal Male Polish 2508 1 2:32:00
Kothari Vipul Male Indian 2505 2 3:22:00
Mehta Chetan Male Indian 2509 3 3:33:00
Virani Sahil Male Indian 2506 4 3:34:00
Jani Sunil Male Indian 2510 5 3:45:00
Desai Yagnesh Male Indian 2511 6 3:48:00
Morakhia Birju Male India 2512 7 3:51:00
25Kms – Veteran
Family Name Name Sex Nationality Bib Number Team Ranking Time
Ansari Mohammed Male Indian 2520 1 3:36:00
Joshi Pranjivan Male India 2518 2 4:41:00
50Kms
Family Name Name Sex Nationality Bib Number Team Ranking Time
Mladenova Denitsa Female Bulgaria 5003 DNS 0:00:00
Bhushan Vinay Male India 5001 DNS 0:00:00
Desai Niraj Male indian 5008 DNS 0:00:00
Subramanian Sampathkumar Male Indian 5011 1 4:43:00
Chow Gregory Male French 5006 2 6:11:00
Bujar Marcin Male Poland 5002 3 6:22:00
BHAMRE MIHIR Male Indian 5007 4 7:14:00
Jinwala Sameer Male Indian 5009 4 7:14:00
Chandarana Chintan Male Indian 5010 4 7:14:00
Siddhapuria Ketul Male indian 5004 7 7:46:00
Bhagat Sandip Male indian 5005 7 7:46:00
100Kms
Family Name Name Sex Nationality Bib Number Team Ranking Time
Kumar Rahul Male Indian 10001 1 15:39:00
Grewal Yogesh Male Indian 10015 1 15:39:00
Jha Abhinav Male Indian 10008 3 16:03:00
Devavarapu Ravi Male Canada 10002 4 16:27:00
Narayan Satya Male Indian 10012 4 16:27:00
Singh KN Male Indian 10011 6 16:31:00
Kumar Amar Male Indian 10013 6 16:31:00
Kumar Sanjay Male Indian 10014 6 16:31:00
Srivastava Shivam Male Indian 10010 9 17:02:00
B Swaminathan Male Indian 10004 10 17:03:00
Khajuria Ruchir Male Indian 10006 11 19:23:00
Balakrishna Sunil Male Indian 10003 12 20:29:00
Sharma Anuj Male Indian 10005 12 20:29:00
Ram Budha Male Indian 10007 12 20:29:00
160Kms
Family Name Name Sex Nationality Bib Number Team Ranking Time
Choudhary Aparna Female India 16002 DNF 0:00:00
Shah Apeksha Female Indian 16006 DNF 0:00:00
Mishra SK Male Indian 16005 DNF 0:00:00
Bouguin Florent Male Canada 16003 North Face Canada 1 25:04:00
Vatsayan Pankaj Male Indian 16007 2 27:45:00
Yadav Raj Bahadur Male Indian 16008 2 27:45:00
Rajput Bhupendrasing Male Indian 16001 4 30:38:00
Wadhwa Rajesh Male Indian 16004 5 32:32:00

BHATTI LAKES ULTRA AND XTRAIL 2018, 9th Edition.

NOV 2-4, 2018

 

BIB # Attendee Name Distance Gender Time Rank
WOMEN
1019 Karlygash Omurbayeva 10 Female 00:57:00 1
1003 Akansha Aggarwal 10 Female 01:09:00 2
1012 Madhavi Jain 10 Female 01:11:00 3
1026 Crhistina Omlin 10 Female 01:34:00 4
1014 Aashita Chopra 10 Female 02:07:00 5
1015 Sharda Arora 10 Female 02:07:00 5
1018 Suneetha Prasanna 10 Female 02:33:00 HF
1022 Nidhi Dhawan 10 Female 02:33:00 HF
MEN
1009 Varun Sharma 10 Male 00:56:00 1
1010 Abhijeet Nene 10 Male 00:56:00 1
1011 ATHARVA NENE 10 Male 00:56:00 1
1005 Euy Don Park 10 Male 01:02:00 4
1002 Rohit Mittal 10 Male 01:04:00 5
1004 Sahil Chawla 10 Male 01:08:00 6
1013 bimal singh rawat 10 Male 01:11:00 7
1001 Pankaj Kumar singh 10 Male 01:26:00 8
1023 Sanjay Dhawan 10 Male 01:50:00 9
1017 Sumit Kaul 10 Male 01:52:00 10
1021 Prabhat Ranjan 10 Male 02:50:00 DNF
20KMS
BIB # Attendee Name Distance Gender Time Rank
Women
2004 Indrani Sarkar 20 Female 02:41:00 1
2009 Priti M Zaveri 20 Female 02:53:00 2
2037 Anita Mahapatra 20 Female 02:56:00 3
2039 Prachi Sharma 20 Female 02:56:00 3
2040 Sushma Kapadia 20 Female 03:15:00 5
Men
2031 Steve Blandino 20 Male 01:40:00 1
2005 Gagan Arora 20 Male 01:47:00 2
2021 Sukendra Pratap Singh 20 Male 01:53:00 3
2033 Bodhisattwa Dasgupta 20 Male 01:56:00 4
2032 Sriram Thalapathy 20 Male 02:06:00 5
2013 Kamal Jain 20 Male 02:08:00 6
2010 Nirmal Rawat 20 Male 02:10:00 7
2006 Naresh Dhankar 20 Male 02:13:00 8
2003 Prateek Aggarwal 20 Male 02:17:00 9
2029 Anand Krishnan 20 Male 02:17:00 9
2012 Sushil Jain 20 Male 02:19:00 11
2024 Samudra Gupta 20 Male 02:19:00 11
2035 Rakesh Agarwal 20 Male 02:19:00 11
2011 Sunil Jain 20 Male 02:20:00 14
2002 Kapil Rishi Yadav 20 Male 02:29:00 15
2028 Nagendra Duhan 20 Male 02:40:00 16
2034 Rajiv Ahuja 20 Male 02:49:00 17
2026 Akash Garg 20 Male 02:52:00 18
2038 Alok Aggarwal 20 Male 03:00:00 19
2036 Sanjay Mehra 20 Male 03:03:00 20
2022 Manoj Misra 20 Male 03:07:00 21
2015 Deepak Dadlani 20 Male DNF DNF
10KM RELAY
BIB # Attendee Name Distance Gender Time Rank
1028 GARG 10 KM relay (5KM Per Runner) Male 00:35:00 1
1029 DEEPAK TODI 10 KM relay (5KM Per Runner) Male 00:34:00 1
1034 ANUJ SHRIVASTAVA 10 KM relay (5KM Per Runner) Male 00:28:00 2
1035 ANVITA SRIVASTAVA 10 KM relay (5KM Per Runner) Female 00:44:00 2
1030 Vyas 10 KM relay (5KM Per Runner) Male 00:42:00 3
1031 Abhijit Kamath 10 KM relay (5KM Per Runner) Male 00:44:00 3
1032 Sudhir Chadha 10 KM relay (5KM Per Runner) Male DNS DNQ
1033 Sachin Gupta 10 KM relay (5KM Per Runner) Male 00:41:00 DNQ
30Kms
BIB # Attendee Name Distance Gender Time Rank
Women
3070 Kanika Singh 30 Female 03:11:00 1
3020 Anita Yadav 30 Female 03:17:00 2
3028 Divya Kapoor 30 Female 03:23:00 3
3039 Malvika nagpal 30 Female 03:27:00 4
3050 Anita Groser 30 Female 04:31:00 5
3042 Rita Dagar 30 Female 04:41:00 6
3041 Rama Vedashree 30 Female 05:59:00 7
Men
3015 Ashish Dhingra 30 Male 02:43:00 1
3037 Milan Gupta 30 Male 02:45:00 2
3072 Karandeep Singh 30 Male 02:45:00 2
3071 Gaurav Lamba 30 Male 02:46:00 4
3059 Parth Joshi 30 Male 02:48:00 5
3036 ANANT TRIVEDI 30 Male 02:52:00 6
3034 Kshitish Purohit 30 Male 02:53:00 7
3073 Tarun Walecha 30 Male 02:56:00 8
3017 Brijesh Awasthi 30 Male 02:59:00 9
3051 Sumeet 30 Male 03:00:00 10
3023 Vineet Sehgal 30 Male 03:02:00 11
3057 Vishal Singh Kushwah 30 Male 03:03:00 12
3065 Ajay Singh Pundir 30 Male 03:06:00 13
3003 Arvind Kumar 30 Male 03:08:00 14
3010 GAUTAM JAIN 30 Male 03:09:00 15
3044 Shobhit Singh 30 Male 03:09:00 15
3014 Atul Kumar Shukla 30 Male 03:11:00 17
3021 Rajiv Jindal 30 Male 03:11:00 17
3022 Gaurav Sethi 30 Male 03:11:00 17
3012 Chandan Bajaj 30 Male 03:16:00 20
3031 Jishnu Paul Chakma 30 Male 03:16:00 20
3029 Prikshit Thakur 30 Male 03:17:00 22
3018 Subhash Rawat 30 Male 03:23:00 23
3035 Sandeep Kumar Dahiya 30 Male 03:23:00 23
3048 Harshit Batra 30 Male 03:23:00 23
3063 Aakar 30 Male 03:27:00 26
3040 Anuj Nagpal 30 Male 03:38:00 27
3055 Vikas Sharma 30 Male 03:40:00 28
3026 Manuj Arya 30 Male 03:45:00 29
3027 Keshav choubey 30 Male 03:45:00 29
3054 SATYA PRAKASH SINGH 30 Male 03:49:00 31
3062 Yash Sidhu 30 Male 03:52:00 32
3024 Rajesh Sheoran 30 Male 03:56:00 33
3064 Anand Prakash 30 Male 04:09:00 34
3052 Vishwas Sindhu 30 Male 04:17:00 35
3069 Ankit Kumar 30 Male 04:26:00 36
3038 UJJWAL TOMAR 30 Male 04:31:00 37
3009 Nitin Parihar 30 Male 04:32:00 38
3005 SANJAY MALLICK 30 Male 04:33:00 39
3013 RAJENDRA PRASAD YADAWA 30 Male 04:35:00 40
3030 Anshul 30 Male 04:35:00 40
3049 Robin Groser 30 Male 04:44:00 42
3001 Jayant Rawat 30 Male 04:44:00 42
3045 Vivek Dixit 30 Male 04:57:00 44
3046 Aman Singh 30 Male 04:57:00 44
3004 Ankit bisht 30 Male 05:19:00 46
3002 Sidharth sethi 30 Male DNF DNF
50Kms
BIB # Attendee Name Distance Gender Time Rank
Women
5023 Sangeeta Saikia 50 Female 06:19:00 1
5015 Aanchal 50 Female 06:36:00 2
5006 Mihika Wahi Gupta 50 Female 07:24:00 3
5002 Mudita Sharma 50 Female 08:36:00 DNQ
5019 Sandhya Rao 50 Female 10:55:00 HF
Men
5029 Vinod Pradhan 50 Male 04:57:00 1
5016 Indro Ray 50 Male 06:01:00 2
5028 Sidharth Upreti 50 Male 06:01:05 2
5024 Karan Marwah 50 Male 06:19:00 4
5022 Rajeev Anand 50 Male 06:53:00 5
5013 Jatinder Singh 50 Male 07:01:00 6
5008 Vikram Pal Singh 50 Male 07:02:00 7
5014 Ram Pratap Singh 50 Male 07:14:00 8
5027 Lokesh Vashist 50 Male 07:15:00 9
5012 Krishan Kaushik 50 Male 07:22:00 11
5005 Rajat singh 50 Male 07:51:00 12
5020 Nitin Gupta 50 Male 07:53:00 13
5010 Sanyam Gautam 50 Male 07:57:00 14
5007 Yogendran 50 Male 07:58:00 15
5009 Rohit Sharma 50 Male 08:10:00 DNQ
5004 Rohan Kalra 50 Male 08:35:00 DNQ
5001 Bibhu Kumar 50 Male 09:04:00 HF
80Kms
BIB # Attendee Name Distance Gender Time Rank
Women
8014 Ishu Garg Female 14:11:00 HF
Men
8012 Raman Baisla 80 Male 07:17:00 1
8006 SHISH PAL SINGH PUNDIR 80 Male 11:19:00 2
8007 Vishal Guleria 80 Male 11:19:00 2
8001 Lalchungsiem Thlawngate 80 Male 12:15:00 4
8010 Varun Sahay 80 Male 13:18:00 5
8008 Sahil Ahuja 80 Male 13:21:00 6
8009 PANKAJ KUMAR 80 Male 13:21:00 6
8002 Praveen Gandhi 80 Male 13:43:00 8
8011 Rahul Verma 80 Male DNF DNF
8005 Vaibhav Dalal 80 Male DNF @60Km DNF
100Kms
BIB # Attendee Name Distance Gender Time Rank
Women
10006 Sushma Sharma 100 Female 17:26:00 1
Men
10007 Hari Om 100 Male 13:08:00 1
10004 Sandeep Kumar 100 Male 14:13:00 2
10005 Parvesh Parashar 100 Male 15:15:00 3
10002 Ashim Chatterjee 100 Male 17:04:00 4
10001 Shashi Bhushan kumar 100 Male 26:48:00 HF
10003 Dr.Badrinath Prathi, PT 100 Male DNF @40Kms DNF
10008 Amandeep Singh DNF @60Kms DNF
160Kms
BIB # Attendee Name Distance Gender Time Rank
Women
16008 Khyati Patel 160 Female 31:52:00 1
Men
16011 Kanan Jain 160 Male 22:11:00 1
16004 Mandeep Doon 160 Male 24:55:00 2
16005 Praveen Sharma 160 Male 24:55:00 2
16010 Biplab Mukherjee 160 Male 30:37:00 4
16002 Anshul Agrawal 160 Male 31:25:00 5
16009 Vipin Sharma 160 Male 31:27:00 6
16003 Ashish Kapadiya 160 Male 31:45:00 7
16007 Sanket Patel 160 Male 31:45:00 7
16001 Jagan Mohan Reddy 160 Male DNF @70Kms DNF
220Kms
BIB # Attendee Name Distance Gender Time Rank
22001 Sukanto Roy 220 Male 42:40:00 1
22005 Manas Ranjan Khilar 220 Male 44:10:00 2
22003 Bhupendrasing Rajput 220 Male 44:52:00 3
22004 Vijayamahantesh Yargal 220 Male DNF @110Kms DNF
22002 Abishake Prasad Gupta 220 Male DNF@70Kms DNF
24 Hrs
BIB # Attendee Name Distance Gender Distance Rank
2403 Vinod Kumar Upadhyay 24 Male 110Kms in 22:24 1
2402 Samyak Jain 24 Male 110Kms in 22:57 2
2401 Pravin Dahyabhai Patel 24 Male 110Kms in 26:48 HF

 

SALOMON X TRAIL BHATTI LAKES ULTRA

OCTOBER 6-8, 2017

10Kms
Ranking Time Family name First Name Gender Nationality Bib Number
1 1:26:00 Jassal J S M IND 1001
2 1:43:00 Taneja Aparna F IND 1023
3 1:45:00 Vedashree Rama F IND 1002
4 2:15:00 Prasanna Suneetha F IND 1003
20Kms
Ranking Time Family name First Name Gender Nationality Bib Number
1 1:48:00 Jethi Pankaj M IND 2016
2 2:07:00 Vats Shyam M IND 2017
3 2:08:00 Jain Ankur M IND 2015
4 2:28:00 Virmani Sumeet M IND 2011
4 2:28:00 Verma Ratna F IND 2012
6 2:37:00 Vishwakarma Vishnu M IND 2006
7 2:39:00 Thalapathy Sriram M IND 2010
8 2:41:00 Zaveri Priti F IND 2002
9 2:53:00 Ahluwalia Mamta F IND 2001
10 3:01:00 Kumar Bibhu M IND 2018
11 3:14:00 Singh Swati F IND 2013
12 3:19:00 Garg Abhinav M IND 2003
13 3:21:00 Singh Amandeep M IND 2005
13 3:21:00 Singh Mananpreet M IND 2007
15 3:24:00 Chandra Saumya F IND 2008
DNS Pandey Anubhuti M IND 2004
DNS Sharma Gagan M IND 2009
30KM
Ranking Time Family name First Name Gender Nationality Bib Number
1 2:33:00 . Sumit Male IND 3002
2 3:11:00 Sharma Sushma Female IND 3001
2 3:11:00 Kazmi Tanvir Male IND 3013
4 3:33:00 Kwatra Vivek Male IND 3004
4 3:33:00 Dasgupta Bodhisattwa Male IND 3010
6 3:34:00 Kumar Ajay Male IND 3003
7 3:39:00 Saikia Sangeeta Female IND 3028
7 3:39:00 Marwah Karan Male IND 3029
9 3:46:00 Kumar Singh Hitesh Male IND 3005
10 3:50:00 Jain Sankalp Male IND 3020
11 3:52:00 Maskara Ravi Male IND 3027
12 4:37:00 Khatter Daksh Male IND 3025
13 4:46:00 Anand Vivek Male IND 3009
14 4:50:00 Suri Samir Male IND 3007
14 4:50:00 Gupta Prashant Male IND 3008
16 4:58:00 Singh Tilak Raj Male IND 3022
17 5:25:00 Chaturvedi Suvrat Male IND 3006
DNF Bagga Vikas Male IND 3015
DNF Sharma Harsh Male IND 3016
DNF Gupta Kapil Male IND 3017
DNF Ralhan Vikas Male IND 3018
DNS Arora CA Rajesh Male IND 3011
DNS Garg Amit Male IND 3012
DNS Guleria Vishal Male IND 3014
DNS Tomar Ujjwal Male IND 3019
DNS Garg Sudhir Male IND 3021
DNS Jindal Nishant Male IND 3023
DNS Goel Rakesh Male IND 3024
50KM
Ranking Time Family name First Name Gender Nationality Bib Number
1 5:22:00 Rathor Abhishek Male IND 5006
2 6:00:00 Sengupta Supratim Male IND 5002
3 6:10:00 Nagyal Vinay Male IND 5026
4 6:35:00 Kumar Sanjeev Male IND 5017
5 7:05:00 Katyal Gaurav Male IND 5009
6 7:09:00 Pankaj Kumar Male IND 5001
7 7:15:00 Sharan Abhishek Male IND 5029
8 7:18:00 Ghosh Mahasweta Female IND 5015
9 7:24:00 Arora Sachin Male IND 5004
9 7:24:00 Dixit Shiva Male IND 5028
11 7:28:00 Narang Mona Female IND 5003
12 7:33:00 Daima Ashok Male IND 5021
13 7:43:00 Krishnagiri Varsha Female IND 5013
13 7:43:00 Tyagi Mukesh Male IND 5020
15 7:44:00 Khattar Neeraj Male IND 5005
16 7:46:00 Seth Nikita Female IND 5008
17 8:00:00 Gupta Ankit Male IND 5007
10:09:00 DNQ Jain Dr Vinita Sahai Female IND 5016
8:18:00 DNQ Sharan Shobhit Male IND 5018
8:48:00 DNQ Sharma Sumit Male IND 5019
8:49:00 DNQ Kapoor Mehak Female IND 5011
DNF Kalra Rohan Male IND 5010
DNF Kharbanda Sachin Male IND 5014
DNF Uppal Lovekesh Male IND 5024
DNF Singh Magandeep Male IND 5027
DNS Dahiya Yashish Male IND 5012
DNS Marwaha Namrata Female IND 5022
DNS Suri Sanjay Male IND 5023
DNS Banerji Rajat Male IND 5025
80KM
Ranking Time Family name First Name Gender Nationality Bib Number
1 9:15:00 Butta Nakul Male IND 8007
2 11:55:00 Tuli Kapil Male IND 8002
3 12:03:00 BL Bishnoi Male IND 8008
4 13:32:00 Pundir Shshank Male IND 8005
4 13:32:00 Pundir Romilla Female IND 8006
6 13:50:00 Arun Nilay Male IND 8004
DNF Pandey Shantanu Male IND 8001
100KM
Ranking Time Family name First Name Gender Nationality Bib Number
1 13:31:00 Hari Om Everester Male IND 10003
2 13:49:00 Jat Ram Male IND 10006
2 13:49:00 Saran Om Prakash Male IND 10015
4 14:12:00 Mukherjee Biplab Male IND 10007
5 16:17:00 Singh Amandeep Male IND 10002
6 16:19:00 Janu Anil Male IND 10014
7 16:34:00 Jain Kanan Male IND 10008
8 16:46:00 Singh Harminder Male IND 10005
9 17:34:00 Chikara Sanjay Male IND 10010
10 17:51:00 Banerjee Neel Male IND 10009
DNF Grewal Yogesh Male IND 10016
DNS SONIA Captain Female IND 10001
DNS Khanna Akshay Male IND 10011
DNS Patel Nehal Male IND 10012
DNS Kumar Dr. Shailendra Male IND 10013
160KM
Ranking Time Family name First Name Gender Nationality Bib Number
1 27:12:00 Kumar Amit Male IND 16012
2 27:40:00 . Satpal Male IND 16001
3 29:57:00 Pandey Nitin Male IND 16016
4 30:54:00 Dangwal Sunil Male IND 16014
5 31:05:00 Raina Randhir Singh Male IND 16006
DNF Aggarwal Saurabh Male IND 16002
DNF Das Sunny Male IND 16003
DNF Gupta Hitesh Male IND 16007
DNF Ajwani Kumar Male IND 16008
DNF Sadasivam Balakrishnan Male IND 16009
DNF Kumar Kuldeep Male IND 16013
DNS V Karthik Male IND 16005
DNS Desai Dnyanraj Male IND 16010
DNS Bhasin Sushil Male IND 16011
220KM
Ranking Time Family name First Name Gender Nationality Bib Number
1 43:31:00 Sharma Sunil Male IND 22009
2 44:23:00 Adhau Vishal Male IND 22003
DNF Yargal Vijayamahantesh Male IND 22002
DNF Bhanawala Sunny Male IND 22004
DNF Tiwari Mahesh Male IND 22005
DNF Mittal Trivedi Male IND 22008
DNS Rajput Bhupendrasing Male IND 22001
24 Hours
Ranking Distance Family name First Name Gender Nationality Bib Number
DNF Pandey Alok Male IND 2401
1 130KMs Maipas Michail Male GREECE 2402
2 110Kms Upadhyay Vinod Kumar Male IND 2403
2 110Kms Prakash Male 2405
DNS Kathait Smriti Female IND 2404

 


BHATTI LAKES ULTRA & XTRAIL 2016

OCTOBER 14-16, 2016

Family Name Name Sex Nationality Bib Number Team Ranking Time
10Kms
Dhawan Nidhi Female Indian 1006 N/A 1 1:29:00
Kumar Parul Female Indian 1005 N/A DNS
Dixit Shiva Male Indian 1004 N/A 1 0:53:00
Maan Male Indian 1008 N/A 2 0:53:30
Nargolwala Adil Male India 1002 N/A 3 0:55:00
Mittal Sachin Male Indian 1001 N/A 4 1:07:00
Garg Abhinav Male Indian 1000 N/A 5 1:13:00
Dhawan Sanjay Male Indian 1007 N/A 6 1:26:00
JASSAL J S Male India 1003 N/A DNS
20Kms
Bhutada Snehal Female India 2018 N/A 1 2:16:00
Krishnagiri Varsha Female India 2013 N/A 2 2:38:00
Zaveri Priti Female Indian 2006 N/A 3 2:44:00
Khanna Neelu Female Indian 2007 N/A 4 3:04:00
Rao Sandhya Female Indian 2019 N/A 5 3:19:00
DHODI MANIK Male INDIAN 2009 N/A 1 1:44:00
X Munna Male Indian 2025 N/A 2 1:46:00
Mudgal Girish Male Indian 2002 N/A 3 1:59:00
Kwatra Vivek Male India 2015 N/A 4 2:01:00
Sudreesh Male Indian 2021 N/A 5 2:03:00
Sarangal Vikas Male India 2004 N/A 6 2:15:00
PAUL CHAKMA JISHNU Male INDIA 2008 N/A 6 2:15:00
Yogesh Male Indian 2022 N/A 8 2:17:00
Abhishek Male Indian 2023 N/A 8 2:17:00
Madan Cheenu Male Indian 2001 N/A 10 2:32:00
Vishwakarma Vishnu Male Indian 2017 N/A 11 2:35:00
Gupta Saurabh Male India 2014 N/A 12 2:36:00
TOMAR UJJWAL Male INDIAN 2012 N/A 13 2:55:00
Sharma Gagan Male Indian 2024 N/A 14 3:47:00
Gadia Vivek Male Indian 2000 N/A DNF
Singh Jaspreet Male Indian 2003 N/A DNS
Arora Ranjal Male India 2005 N/A DNS
JAFAR HASAN Male INDIA 2010 N/A DNS
JAFAR HUSAIN Male INDIA 2011 N/A DNS
Arora Jitender Male Indian 2016 N/A DNS
Desai Niraj Male indian 2020 N/A DNS
24Hrs
Bhatia Usha Female Indian 2401 N/A DNS
Bhadani Hitesh Male indian 2404 N/A DNS
Chaudhary Sanjiv Male INDIAN 2402 N/A 1 130 Kms
Valadra Rajesh Male Indian 2400 N/A 2 110 Kms
Patel Amish Male INDIAN 2405 N/A 2 110 Kms
Jain Samyak Male Indian 2403 N/A 4 100 Kms
30Kms
Ghosh Mahasweta Female Indian 3005 N/A 1 3:36:00
Maitra Arpita Female Indian 3001 N/A 2 3:39:00
Kazmi Tanvir Male Indian 3003 N/A 1 3:10:00
Nagpal Ashish Male Indian 3007 N/A 2 3:17:00
Uppal Lovekesh Male Indian 3000 N/A 3 4:13:00
Sengupta Shuho Male Indian 3006 N/A DNF
Dharan Sree Male India 3002 N/A DNS
ARORA JATIN Male India 3004 N/A DNS
50Kms
Pundir Romilla Female India 5014 N/A 1 7:00:00
Niva Elisa Female USA 5012 N/A 2 7:36:00
Patel Khyati Female Indian 5010 N/A 3 7:42:00
SAH BINAY Male Indian 5015 N/A 1 5:02:00
Bhutada Harshad Male India 5017 N/A 2 5:12:00
Dhiman Manish Male India 5004 N/A 3 5:57:00
GUPTA HITESH Male INDIAN 5000 N/A 4 6:57:00
Shantanu Male Indian 5021 N/A 5 7:08:00
Vaibhav Male Indian 5022 N/A 6 7:10:00
Gandhi Sharad Male Indian 5006 N/A 7 7:36:00
Bajaj Jatin Male Indian 5009 N/A 8 7:50:00
Madan Rishi Male Indian 5019 N/A 9 7:56:00
Poddar Saurabh Male India 5016 N/A DNF
Karer Sushil Male India 5005 N/A DNQ
BK Male Indian 5023 N/A DNQ/8:10
Ojha Amit Male Indian 5001 N/A DNS
DUA VISHAL Male India 5002 N/A DNS
Yadav Birender Male Indian 5003 N/A DNS
Katiyar Ashutosh Male indian 5007 N/A DNS
Thamarangsi Thaksaphon Male Thai 5008 N/A DNS
SHARMA ANURAG Male INDIAN 5011 N/A DNS
Vashist Sidharth Male Indian 5013 N/A DNS
Singh Gurusewak Male Indian 5018 N/A DNS
Yadav Aman Male Indian 5020 N/A DNS
Dsouza Petermil Male Indian 5024 N/A DNQ/8:01
80Kms
Miranda Alfredo Male Spanish 8005 N/A 1 11:20:00
Tiwari Mahesh Male INDIAN 8000 N/A 2 11:50:00
Patel Sanket Male indian 8001 N/A 3 12:54:00
Yadav Sandeep Male Indian 8003 N/A 4 13:06:00
UPADHYAY VINOD KUMAR Male INDIAN 8006 N/A 5 13:42:00
Mungra Amardeep Male indian 8002 N/A 6 13:51:00
Kumar Gulshan Male Indian 8007 N/A DNF
Chikara Sanjay Male Indian 8004 N/A DNS
Kopacka Matthew Male United States of America 8008 N/A DNS
100Kms
Jaiswal Mamta Female India 10004 N/A 1 16:27:00
Shah Apeksha Female India 10001 N/A 2 17:45:00
Bishnof Male Indian 10012 N/A 1 12:39:00
DUTTA ISHAN Male INDIAN 10010 N/A 2 13:27:00
WADHWA RAJESH Male India 10006 N/A 3 15:58:00
Agrawal Anshul Male Indian 10003 N/A 4 16:07:00
SINGH AMANDEEP Male INDIAN 10008 N/A 5 16:36:00
Kumar Jitindra Male India 10005 N/A 6 16:52:00
Prajapat Rajkumar Male Indian 10009 N/A 7 17:29:00
Gulati Amit Male Indian 10002 N/A 8 17:36:00
Sharma Vipin Male India 10000 N/A 9 17:46:00
Gary Male Indian 10013 N/A DNF
V Male Indian 10014 N/A DNF
Prathi Dr.Badrinath Male Indian 10007 N/A DNS
Khanna Akshay Male Indian 10011 N/A DNS
160Kms
Pundir Shshank Male India 16004 N/A 1 27:26:00
Joshi Arjun Male indian 16000 N/A 2 30:33:00
Oberoi Mohit Male India 16003 N/A 3 31:47:00
Khalsa Inderpal Male Indian 16001 N/A DNF
Kumar Krishan Male Indian 16002 N/A DNF
Karthikeyan Mahesh Manickham Male Indian 16005 N/A DNS
220Kms
Tripathi Arvind Male Indian 22006 N/A 1 38:52:00
Kapadiya Ashish Male INDIAN 22003 N/A 2 42:02:00
Trivedi Lihas Male Indian 22000 N/A 3 42:03:00
Rajput Bhupendrasing Male India 22001 N/A 4 43:15:00
Pandey Nitin Male Indian 22005 N/A 4 43:15:00
Yargal Vijayamahantesh Male Indian 22004 N/A DNF
Kondapaka Chiranjeevi Male India 22002 N/A DNS

 

 

SALOMON BHATTI LAKES ULTRA 2015

OCT 2-4, 2015

 

Category: 10KMS Women Under 50
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

1 1.10 Gill Manpreet Female Indian 6
2 1.20 Singh Anamika Female Indian 9
3 1.27 Maskara Sunita Female Indian 3
4 1.27 Akhtar Mansha Female Indian 11
5 1.40 Sabharwal Anita Female Indian 16
6 1.49 Gupta Vasudha Female Indian 4
DNF N/A Majeed Sukaina Female Indian 1
DNF DNS Saraf Sonam Female Indian 8
CATEGORY 10KMS 50-70YRS
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

1 1:07 Pria Melba Female Mexico 5
2 2:00 Prasanna Suneetha Female India 7
CATEGORY 10Kms UNDER 12YRS
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

1 1:11 Kazmi Sameer Male India 12
Category: 10Kms Men Under 50
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

1 1:00 Dixit Shiva Male India 13
2 1:11 Kazmi Tanvir Male India 10
3 1:13 Abbas Samar Male India 14
4 1:40 Sabharwal Sumit Male India 15
DNQ 2:52 Garg Amit Male India 2
Category: 20Kms Women Under 50
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

DNS DNS Aggarwal Deepti Female India 60
1 2:29 Ghosh Mahasweta Female India 51
2 2:46 Saraswati Saraswati Female India 44
3 2:48 Dagar Rita Female India 52
4 2:56 Brar Navjot Female India 34
5 3:05 Zaveri Priti Female India 46
Category: 20Kms Women 50-70
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

1 3:51 Vedashree Rama Female India 56
Category: 20Kms Men
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

DNS DNS Aggarwal Saurabh Male India 33
DNS DNS Shakadwipee Joy Male India 53
DNS DNS Kapoor Ramit Male India 58
DNS DNS Katoch Nischint Male India 38
1 1.43 Khurana Hashmat Singh Male India 31
2 1.48 Vadehra Aseem Male India 30
3 1.53 Mukherjee Biplab Male India 63
3 1.53 DHODI MANIK Male India 37
5 2.09 Kwatra Vivek Male India 45
6 2.10 Maskara Ravi Male India 59
7 2.12 Garg Gaurav Pranshu Male India 54
8 2.20 Rawat Gaurav Male India 57
9 2.21 Gupta Mayank Male India 55
10 2.25 Vishweshwar Kashi Male India 42
11 2.26 Arora Himanshu Male India 49
12 2.29 Vishwakarma Vishnu Male India 62
13 2.30 Khurana Charanjeet Male India 47
14 2.34 Dharmadhikari Sandeep Male India 48
15 2.38 Kalapahad Afroz Male India 43
16 2.39 Singh Gurusewak Male India 61
17 2.41 Babu Nigel Male India 40
18 2.42 Brar Gurjinder Male India 35
19 2.46 Bahuguna Sandeep Male India 50
20 2.49 Gupta Saurabh Male India 41
21 2.50 Sandhu Hajinder Male India 36
22 2.51 Mishra Samarth Male India 32
23 2.56 Das Gupta Souvik Male India 39
Special Category: Over 75yrs
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

1 5:18 Pandya Premshankar Male India 81
Category: 50Kms
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

6.03 Saikia Sangeeta Female India 97
7.45 Sharma Dr Priya Female India 89
Madan Rishi Male India 90
5.10 Butta Nakul Male India 92
5.40 Nagyal Vinay Male India 80
5.55 Ojha Amit Male India 77
5.57 Dua Vishal Male India 78
6.05 Brar Nirmaljit Male India 87
6.05 Brar Gurmeet Male India 88
6.32 Sharma Lalit Male India 94
6.33 Choudhary Naveen Male India 71
6.37 Mehta Kapil Male India 86
6.54 Gambhir Sumesh Male India 95
7.02 Saluja Harshveer Male India 76
7.02 Kadian Amit Male India 74
7.02 Kaul Bipin Male India 99
7.10 Suri Sanjay Male India 91
7.15 Ray Indro Male India 79
7.18 Jaju Amit Male India 85
7.18 Desai Pranav Male India 84
7.19 Singh Amandeep Male India 98
7.32 Patel Sanket Male India 75
7.45 Nargolwala Adil Male India 83
7.48 Shastri Ravi Male India 73
7.50 Quezada Cesar Male India 100
7.52 Mungra Amardeep Male India 82
8.12 Bisht Nirmal Singh Male India 101
8.59 Singh Rakesh Male India 72
DNF Chauhan Siddhant Male India 93
DNF Chopra Bharat Male India 96
DNS Bansal Varun Male India 102
Category: 50Kms, 50 50-70 years
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

1 7.46 Yadav Birender Male India 70
DNQ DNQ Sengupta Shubho Male India 17
Category: 80Kms Under 50yrs
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

DNF DNF Niva Elisa Female 110
1 11.27 Kumar Amit Male India 103
2 11.56 Gupta Dr Vishal Male India 106
3 13.08 Reddi Sreekanth Male India 104
4 13.42 Sharma Neeraj Male India 105
DNF DNF Karer Sushil Louis Male India 108
DNQ 14.54 Kumar Dr. Shailendra Male India 109
Category: 100Kms
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

DNF DNF Pandey Kanishk 114
DNF DNF Jain Samyak 111
DNF DNF Upadhay Vinod Kumar 112
DNF DNF Wadhwa Rajesh 116
1 16.46 Kumar Aravind 115
2 17.08 Banerjee Neelanjan 118
3 17.53 Tripathy Sidharth 113
DNF DNF Mehra Sheetal 242
Category: 160Kms
 
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

DNF DNF Biswas Subhajit Male India 161
1 20.32 DSouza Kieren Male India 160
2 29.41 Kapadiya Ashish Male India 165
3 31.08 Khalsa Inderpal Male India 164
3 31.08 Pandey Nitin Male India 162
Category: 220Kms
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

DNF DNF Mishra Abhishek Male India 221
DNF DNF Rajput Bhupendrasing Male India 222
Category: 24Hrs
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality Bib Number

 

1 100Kms Bhatia Usha Female India 241
1 110Kms Bee Aditya Male India 243
DNF DNF Uppal Lovekesh Male India 244
Category: 10Kms Relay
Ranking Team Family Name First Name Gender Individual time Total time Bib Number

 

1 Boot Camp Yelllow Yadav Anjali Female 39 Mins 1.09 24
1 Boot Camp Yellow Sharma Kshitij Male 30 Mins 1.09 25
2 We Run Wardhan Maan Male 29 Mins 1.19 28
2 We Run Gulati Kapil Male 49 Mins 1.19 29
3 Lodhi Sports Rajput Bhupendrasing Male 26 Mins 1.20 26
3 Lodhi Sports Jogeshwar Yash Male 54 Mins 1.20 27
4 I Must Run – 1 Dhawan Nidhi Female 48 Mins 1.29 23
4 I Must Run – 1 Choudhary Mayank Male 41 Mins 1.29 20
5 I Must Run – 2 Dhawan Saniya Female 43 Mins 1.40 22
5 I Must Run – 2 Dhawan Moksh Male 57 Mins 1.40 21

 

Bhatti Lakes Ultra 2014

October 10-12, 2014

Women results:

160Kms
Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality BIB #
DNS N/A Desjardins Rene Female 16002
220Kms
DNS N/A Choudhary Aparna Female India 22002
50Kms
1 5:41 Saikia Sangeeta Female India 5017
2 5:57 Kotak Meenal Female India 5028
3 7:12 Mohanty Rashmi Female India 5033
4 7:13 Bhatia Usha Female India 5009
DNQ 8:49 Brar Navjot Female India 5025

 

Men’s results:

Ranking Time Family Name First Name Gender Nationality BIB #
100Kms
1 15:24 Shah Arunaabh Male India 10005
2 17:25 Chaturvedi Shyam Male India 10003
3 17:32 Oberoi Mohit Male India 10004
DNQ 19:15 Karthikeyan Mahesh Manickham Male India 10006
DNS N/A Mehra Sheetal Male India 10001
DNF N/A Venkatraman Karthik Male India 10002
160Kms
DNS N/A Ruyant Gaetan Male 16001
DNF N/A Pandey Nitin Male India 16003
DNF N/A Thangiah Navin Male India 16004
220Kms
1 43:52 Pundir Shshank Male India 22003
DNS N/A Mishra Abhishek Male India 22001
DNF N/A Rajput Bhuperdrasing Male India 22004
24Hrs
1 120Kms Bharadwaj Arun Male India 24001
50Kms
1 5:17 Yadav Aman Male India 5016
2 5:29 Nagyal Vinay Male India 5027
3 5:39 Kumar Amresh Male India 5006
4 5:40 Chandna Joginder Male India 5022
5 5:53 Ahuja Saurabh Male India 5029
6 5:57 Miranda Alfredo Male India 5012
7 6:17 Mago Manish Male India 5036
8 7:05 Chakraborty Shantanu 5021
9 7:07 Sharma Neeraj 5003
10 7:14 Lalit Ramit 5015
11 7:20 Uppal Lovekesh 5035
12 7:27 Garg Gaurav Pranshu 5014
13 7:29 Nainwal Rahul 5007
14 7:37 Karer Sushil Louis 5005
15 7:41 Prathi Badrinath 5032
16 7:44 Kaushik Surender 5008
16 7:44 Gaur Parul 5013
18 7:45 Khanna Akshay 5002
19 7:55 Mitra Saswato 5034
HF 8:02 Mohan Sumit 5023
DNQ 8:46 Gambhir Sumesh 5031
DNQ 9:29 Varun Bansal 5019
DNS N/A Aneja Vikrant 5001
DNS N/A Sandhu Kamaljeet 5004
DNS N/A Sinha Amit 5010
DNS N/A Goel Chinar 5011
DNS N/A Iqbal Naved 5018
DNF N/A Chaudhary Deepak 5020
DNF N/A Brar Gurmeet 5024
DNF N/A Madan Rishi 5026
DNF N/A Tripathi Abhijeet 5030
80Kms
1 11:33 Panwar Rajeev Male India 8006
2 12:11 Gupta Dr.Vishal 8002
3 12:33 Wadhwa Rajesh Male India 8005
4 12:54 Dhodi Manik 8001
DNF N/A Saluja Harshveer 8003
DNF N/A Shukla Sarvadarshi Male India 8004
DNS N/A Chee Pheng Lim Male 8007
Relay: 50Kms
Rank Individual Time Total Time Family Name First Name Gender BIB No
1 2:20 5:14 Choudhary Navin Male 50005
1 2:54 5:14 Wadhwan Rahul Male 50006
2 2:33 5:21 Singh Amarpreet Male 50011
2 2:48 5:21 Pratap Janesh Male 50012
3 2:37 5:30 Walecha Tarun Male 50004
3 2:53 5:30 Singh Preet Male 50003
Relay: 50Kms Mixed
1 3:21 6:56 Kasana Dimple Female 50010
1 3:35 6:56 Sukhani Anu Female 50009
2 3:01 7:53 Zaveri Priti Female 50007
2 4:52 7:53 Narayan Lochan Female 50008
DNQ 3:56 9:29 Rao Sandhya Female 50002
DNQ 5:33 9:29 Vedasree Rama Female 50001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NILGIRS ULTRA 2018

DECEMBER 8, 2018, 6TH EDITION

25KMS
BIB # FIRST NAME LAST NAME DISTANCE GENDER TIME RANK
2504 Ben Reynolds 25KM M 2:09 – CR 1
2509 Marcelo Rezende 25KM M 2:21 2
2503 Pankaj Pant 25KM M 2:24 3
2506 Thilak Ramachandra 25KM M 2:35 4
2510 Kunal Sahni 25KM M 2:47 5
2501 Harshdeep Gehlot 25KM M 3:03 6
2507 Sudharshan M 25KM M 3:24 7
2511 Ravi Chaudhary 25KM M 3:24 8
2508 Vignesh Sundaram 25KM M 3:38 9
2502 Laxmikanth Anuga 25KM M 3:56 10
50KMS
BIB # FIRST NAME LAST NAME DISTANCE GENDER TIME RANK
5003 Hrishitaa Danda 50KM F 7:10 1
5010 Smita Ranjan 50KM F 7:13 2
5006 Matthew Rea 50KM M 5:34 1
5008 Diganta Deb Roy 50KM M 6:20 2
5004 Vineet Alexander 50KM M 6:27 3
5002 Likhith Shivaprasad 50KM M 6:34 4
5014 Nitesh Kumar 50KM M 6:51 5
5011 Amit Kshirsagar 50KM M 7:10 6
5005 Subir Singh 50KM M 7:45 7
5001 Renju George 50KM M 7:55 8
5007 Mohd Shah Rizan Bin Md Yasin 50KM M 7:55 9
5009 Sashikanth Pochimcharla 50KM M DNF DNF
75KMS
BIB # FIRST NAME LAST NAME DISTANCE GENDER TIME RANK
7501 Srinivasarao Gadde 75Kms 9:55 1
100KMS
BIB # FIRST NAME LAST NAME DISTANCE GENDER TIME RANK
10005 Sandeep Kinha 100Kms M 12:55 1
10002 Raju Kammar 100Kms M 15:30 2

 

NILGIRIS ULTRA 2017, 5th Edition

December 2, 2017

Family name Name Sex Nationality Bib Team Ranking Time Category
25Kms
Singh Vikram M IND 2518 N/A 1 2:15 Open
Mamgain Ashish M IND 2512 N/A 2 2:16 Open
Sorab Vivan M IND 2525 N/A 3 2:37 Open
Pandey Akshat M IND 2505 N/A 4 2:38 Open
Chaudhary Abhishek M IND 2515 N/A 5 2:40 Open
Nadagaddi Guruprasad M IND 2514 N/A 6 2:43 Open
Arora Gautam M IND 2521 N/A 7 2:47 Open
Jha Nirmal M IND 2504 N/A 8 2:48 Open
Godiyal Akhilesh M IND 2520 N/A 9 2:50 Open
Sharma Lokesh M IND 2519 N/A 10 2:51 Open
Tripathi Shashank M IND 2509 N/A 11 2:52 Open
Singh Pradeep M IND 2517 N/A 12 2:54 Open
Nair Vishak M IND 2502 N/A 13 2:55 Open
Garg Navneet M IND 2507 N/A 14 2:57 Open
Hegde Sandeep M IND 2513 N/A 15 2:58 Open
Shandil Bhisham M IND 2508 N/A 16 2:59 Open
Singh Dushyant M IND 2506 N/A 17 3:01 Open
Sukumar Sridhar M IND 2532 N/A 18 3:03 Open
Swaminathan Arun M IND 2529 N/A 19 3:07 Open
Tyagi Kaustubh M IND 2516 N/A 20 3:14 Open
Ramachandra Thilak M IND 2527 N/A 21 3:25 Open
Singh Napoleon M IND 2510 N/A 22 3:26 Open
Hirdekar Shishir M IND 2511 N/A 23 3:30 Open
Anjal Shireesh M IND 2522 N/A 24 4:03 Open
Shinde Jayashree F IND 2501 N/A DNS Open
Vashist Devender M IND 2503 N/A DNS Open
VS Sanjeevi M IND 2523 N/A DNS Open
Jagtap Nitin M IND 2524 N/A DNS Open
Badugu Vamsi M IND 2526 N/A DNS Open
S Mukti M IND 2528 N/A DNS Open
Kadayam Seshan Natarajan M IND 2530 N/A DNS Open
Natarajan Saraswathy F IND 2531 N/A DNS Open
Anand Mamatha M IND 2533 N/A DNS Open
Paruchuri Phaneendra M IND 2534 N/A DNS Open
Mannari Prabhanjan M IND 2535 N/A DNS Open
50Kms M
Schuett Silke F GER 5003 N/A 1 5:24 – CR Open
Pischem Thomas M GER 5004 N/A 2 5:40 Open
Kotwal Dheeraj M IND 5017 N/A 3 5:49 Open
Lidder Harmanjeet M IND 5018 N/A 3 5:49 Open
Deswal Narender M IND 5006 N/A 5 6:06 Open
Nayak Arun M IND 5013 N/A 6 6:09 Open
Singh Krishnapal M IND 5016 N/A 7 6:21 Open
Shinde Mangesh M IND 5002 N/A 8 6:50 Open
Ghosh Debabrata M IND 5005 N/A 9 7:07 Open
Naik Sameer M USA 5012 N/A 10 7:21 Open
Malik Surajit M IND 5008 N/A 11 7:40 Open
Tummalapalli Sunita F IND 5010 N/A 12 7:42 Open
Agarwalla Atul M IND 5001 N/A DNS Open
Berwal Narender M IND 5007 N/A DNS Open
Taj Sameena M IND 5009 N/A DNS Open
Rajan Magesh M IND 5011 N/A DNS Open
Damor Deepak M IND 5014 N/A DNS Open
Gill Kirpal M IND 5015 N/A DNS Open
75Kms
Kinha Sandeep M IND 7506 N/A 1 9:12 – CR Open
VV Subin M IND 7505 N/A 2 13:12 Open
Samanta Sovan M IND 7507 N/A DNF Open
Sarvanan S M IND 7508 N/A DNF Open
Singh Nitika F IND 7501 N/A DNQ Open
Mathew Soney M IND 7502 N/A DNS Open
Deopa NS M IND 7503 N/A DNS Open
Singh Devender M IND 7504 N/A DNS Open
100Kms
Mylsamy Saravanan M USA 10011 N/A 1 13:12 Open
Rayka Satpal M IND 10001 N/A 2 13:13 Open
Rao Shashwat M IND 10010 N/A 3 13:18 Open
Das Sunny M IND 10003 N/A 4 14:46 Open
Yargal Vijayamahantesh M IND 10004 N/A 5 15:59 Open
Daimari Rahul M GREECE 10017 N/A 6 16:59 Open
Banerjee Neel M IND 10007 N/A 7 17:12 Open
Bisht Jagmohan M IND 10002 N/A 8 17:17 Open
Janu Anil M IND 10013 N/A 9 18:00 Open
Grewal Yogesh M IND 10014 N/A 9 18:00 Open
Jha Swarn F IND 10005 N/A DNF Open
Devaiah Gaurav M IND 10008 N/A DNF Open
Vatsyayan Pankaj M IND 10016 N/A DNF Open
Maipas Michail M IND 10006 N/A DNS Open
Yadav Rahul M IND 10009 N/A DNS Open
Kumar Kuldeep M IND 10012 N/A DNS Open

NIGIRIS ULTRA 2016, 4TH EDITION

NOVEMBER 12, 2016

Family name Name Sex Nationality Bib Team Ranking Time Category
25KMs
Ingawale Vaijayanti Female Indian 2514 N/A 1 2:41:00 Open
Bhattacharyya Sakshi Female Indian 2507 N/A 2 3:03:00 Open
Jaju Anubha Female indian 2502 N/A 3 3:38:00 Open
Nataraj Ramya Female Indian 2517 N/A 4 3:50:00 Open
Singh Moneet Male Indian 2510 N/A 1 2:17:10 Open
SINGH YUGESH Male Indian 2500 N/A 2 2:42:00 Open
PITCHAI RAJ V SEBASTIN Male Indian 2512 N/A 3 2:52:00 Open
Siddiqui Shiraz Male Indian 2518 N/A 4 2:55:00 Open
M AMARRAJAN Male Indian 2522 N/A 5 3:02:00 Open
C SURIYAPRAKASH Male Indian 2521 N/A 6 3:22:00 Open
Ingawale Ameya Male Indian 2515 N/A 7 3:37:00 Open
Pandian Magendran Male Indian 2524 N/A 8 3:56:00 Open
Ingawale Deepak Male India 2513 N/A 1 3:50:00 Veteran
Rao Sandhya Female Indian 2529 N/A 1 4:37:00 Veteran
T P Jaganmohan Male Indian 2501 N/A DNS Open
Singh Amartej Male Indian 2503 N/A DNS Open
PALANISAMY SARAVANAN Male Indian 2504 N/A DNS Open
Chandrashekara Sushruta Male Indian 2505 N/A DNS Open
Ranganathan Sridhar Male Indian 2506 N/A DNS Open
NAME FULL Male Indian 2508 N/A DNS Open
Sathyamoorthy Sambasivam Male Indian 2509 N/A DNS Open
Rath Tanmoy Male indian 2511 N/A DNS Open
R Sathish Male Indian 2516 N/A DNS Open
Agast Vinita Female Indian 2519 N/A DNS Open
DUTTA SRI GANESH Male Indian 2520 N/A DNS Open
Ramachandran Venkat Male Indian 2523 N/A DNS Open
Leo Edwin Male Indian 2525 N/A DNS Open
Lynn Richard Male USA 2526 N/A DNS Open
SINGH ASHISH Male Indian 2527 N/A DNS Open
S Visweswer Male Indian 2528 N/A DNS Open
50Kms
JAJU AMIT Male Indian 5003 N/A 1 6:27:00 Open
Viswanathan Kasi Male Indian 5010 N/A 2 6:42:00 Open
Dedhia Dhiraj Male Indian 5002 N/A 3 6:48:00 Open
Billimoria Kaiwan Male Indian 5004 N/A 4 6:52:00 Open
Dev Sathya Male Indian 5000 N/A 5 7:11:40 Open
Karunakaran Ramesh Male Indian 5001 N/A 6 7:36:00 Open
Palanisamy Rameshkumar Male Indian 5005 N/A DNQ 8:17:00 Open
Tenneti Suchaita Female Indian 5009 N/A DNQ 8:17:00 Open
Subramaniam Muthu Male Indian 5006 N/A DNS Open
Bin Ahmad Mohd Syafei Male Malaysian 5007 N/A DNS Open
Sharma Supriya Female Indian 5008 N/A DNS Open
75Kms
Marincowitz Maria Magdalena Female South African 7500 N/A 1 9:38:00 Open
Babu Sathish Male indian 7502 N/A 1 9:45:00 Open
Van Rooyen Dirk Male South African 7501 N/A 2 10:24:00 Open
Rane Nitin Male Indian 7503 N/A 3 11:06:00 Open
100Kms
Jayaraman Mohan Male Indian 10000 N/A 1 14:35:00 Open
Lahigude Sunil Male Indian 10005 N/A 2 14:55:00 Open
Sheth Rajiv Male Indian 10004 N/A 3 15:17:00 Open
Pandey Vijay Male Indian 10006 N/A 4 15:38:00 Open
RAMAN VIKRAM Male Indian 10001 N/A 5 15:56:00 Open
Biswas Subhajit Male Indian 10002 N/A 5 15:56:00 Open
David Mario Male Indian 10003 N/A DNS Open

Race Results 2013

 

Race Results 2012

2009:

Thar Desert Run 2009:

Name

Day 1 (42Kms)

Day 2 (42Kms)

Day 3 (42Kms)

Day 4 (42Kms)

Day 5 (42Kms)

Cumulative (210 Kms) Standing Overall/Gender
Torsten Meier

3.56

5.30

4.10

3.49

3.37

21:02 1st/1st
Michael Ryan

4.10

6.18

4.44

4.21

4.33

24:06 2nd/2nd
Yong Yuen Cheng

5.05

7.50

4.47

4.22

4.16

26:20 3rd/3rd
Quek Wee Tong

5.05

7.50

4.47

4.22

4.16

26:20 3rd/3rd
Madhusmita Jena

5.06

7.50

4.47

4.23

4.48

26:54 5th/1st
Brigid Wefelnberg

5.39

8.14

6.33

7.00

6.55

34:21 6th/2nd
Arun Bharadwaj 31:20 Single stage